Strona głównaPoradnikiJak Kupić Akcje Pekao SA (PEO) | Poradnik | Inwestycje w Pigułce

Jak Kupić Akcje Pekao SA (PEO) | Poradnik | Inwestycje w Pigułce

jak kupić akcje banku pekao sa

W tym wpisie postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości odnośnie tego jak i gdzie kupić akcje Banku Pekao SA.

Inwestycja w akcje to sposób na utrzymanie wartości posiadanej gotówki, możliwość zarobku, ale również ryzyko straty w w wyniku spadku wartości akcji.

Dowiesz się jakiego brokera wybrać, a także w jakich okolicznościach taka inwestycja może być opłacalna.

W każdym wpisie staramy się zamieszczać wyłącznie najważniejsze informacje, bez zbędnego lania wody, dlatego przechodzimy do meritum.

Czym Zajmuje się Bank Polska Kasa Opieki SA?

Często Pekao mylone jest ze swoim konkurentem PKO BP. Ten pierwszy bank za swój symbol przyjął jednak charakterystycznego czerwonego żubra.

Największymi udziałowcami Pekao, są: PZU, PFR, Aviva OFE, oraz NN PTE. Swoją działalność ten bank rozpoczął jeszcze w 1929 roku, a przed wojną do 1939 roku powstało 25 oddziałów zagranicznych i kto wie jak by się to potoczyło, gdyby nie wojna.. Ta tragedia jednak przerwała ambitne plany ekspansji żubra.

Współcześnie bank Pekao SA działa wyłącznie na terenie Polski. Obsługując klientów detalicznych, ale też firmy, samorządy i największe korporacje.

Bank prowadzi klasyczną obsługę depozytów i udziela finansowania w różnej formie- m.in. w postaci kredytów hipotecznych, inwestycyjnych, obrotowych, kredytów w rachunku bieżącym.

Dodatkowo wydzielone są także spółki, które zajmują się udzielaniem leasingów, factoringu czy fundusz inwestycyjny, zajmujący się zarządzaniem kapitałem klientów.

Gdzie Kupić Akcje Pekao SA (PEO)?

Polecamy platformę na której bez dodatkowej prowizji możesz kupić akcje Pekao SA (klikając w przycisk poniżej przejdziesz na stronę Etoro):

Czy Warto Kupić Akcje Pekao?

Pekao SA jest liderem obsługi rynku korporacji w Polsce. Pod względem kapitalizacji rynkowej zajmuje obecnie drugie miejsce, ustępując wyłącznie PKO BP.

Zatrudnia około 13 000 osób, natomiast tak jak w całym sektorze obserwowana jest stopniowa redukcja pracowników i tendencja to obsługi zdalnej w coraz większym zakresie.

Pozytywnym sygnałem, jest to że w ostatnim czasie żubr przeszedł drogę od banku postrzeganego jako skostniały do wyznaczającego trendy technologiczne w pewnych obszarach (chociażby zakończona wielkim sukcesem kampania konta osobistego na selfie).

Istotnym elementem rozważań o opłacalności inwestycji jest z pewnością fakt, że Pekao SA jako jeden z nielicznych banków nie udzielał kredytów frankowych swoim klientom.

To powoduje, że akcjonariusze mogą spać spokojnie w obliczu zapowiadanych przewalutowań aktywnych umów – ta sytuacja nie odciśnie się na żubrze, a może pogrążyć inne banki. Poniżej możesz zobaczyć jak wyglądała cena akcji historycznie:
czy warto zainwestować w akcje pekao sa

Inwestycja w Pekao SA (PEO)  – Podsumowanie Informacji

Inwestycja w jeden z czołowych banków w Polsce, może być sensowna, pod warunkiem odpowiedniego momentu wejścia (i wyjścia).

Fintechy stanowią obecnie bardzo silną konkurencję dla tradycyjnej bankowości. Kolejne zagraniczne firmy wypuszczają swoje aplikacje (Revolut, Twistoo, Robinhood).

Natomiast nie wydaje się, żeby te stabilne instytucje o wieloletniej tradycji miały tak po prostu ‘złożyć broń’.

Pekao SA w ostatnich latach mocno inwestuje w cyfryzację i stopniowo krok po kroku staje się nowoczesnym bankiem na miarę XXI wieku.

Chcąc zainwestować  w Pekao SA, dobrze przeanalizuj obecną kondycję banku i pamiętaj o dywersyfikacji portfela.


Inne ciekawe poradniki:
Akcje Allegro
Akcje KGHM


Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całego kapitału!

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments