jak kupić akcje cd projekt

Gorąca spółka dzisiaj na widelcu. Nasz towar eksportowy, chyba najbardziej znana na świecie obecnie Polska marka.

Nic dziwnego, że jesteś zainteresowany tą firmą, jest ona na ustach całej branży gamingowej w ostatnim czasie.

Podejdziemy do tematu pod kątem inwestycyjnym, odpowiemy na pytania jak i gdzie kupić akcje CD Projekt, jakiego brokera wybrać, a także czy taka inwestycja może mieć w ogóle zasadność.

Czym Zajmuje się CD Projekt SA (CDR)?

CD Projekt zajmuje się tworzeniem i sprzedażą gier na komputery i konsole. Seria Wiedźmin, a szczególnie jej 3 odsłona, którą wyprodukowali popularni ‘Redzi’, uważana jest przez wielu komentatorów za najlepszą grę wszech czasów.

Seria na bazie powieści Sapkowskiego przyniosła CD Projektowi splendor i pieniądze. Najświeższym dzieckiem tego studia jest gra Cyber Punk 2077, która premierę miała w końcówce 2020 roku. Balon oczekiwań napompowany był do maksimum.

Gra okazała się prawdziwym hitem sprzedażowym (13 milionów sprzedanych kopii do 20 grudnia 2020) natomiast cieniem kładą się głosy krytyków i graczy, którzy wytykają CD Projektowi kilkukrotne przekładanie premiery, a finalnie błędy, których ta gra nie jest pozbawiona.

CDR wypuszcza kolejne aktualizacje, żeby ratować wizerunek i uspokoić rozwścieczonych klientów, więc możemy się spodziewać, że w przeciągu następnych miesięcy naprostują większość występujących błędów.

Gdzie Kupić Akcje CD Projekt SA (CDR)?

Jeżeli inwestowałeś wcześniej to za pewne to wiesz, natomiast jeżeli nie wiesz gdzie kupić akcje cd projekt i zastanawiasz się nad pierwszą zakupem to pamiętaj,  że dywersyfikacja jest kluczem dla zyskownego lokowania kapitału i spokojnego snu.

Nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka. Tak samo postępuj z brokerami i firmami, których akcje chcesz kupić.

Rozdziel kapitał na kilka spółek, a do tego dobrą praktyką jest korzystanie z więcej niż jednego brokera.

W ten sposób minimalizujesz ryzyko utraty lub blokady swoich środków.

Poniżej polecamy platformę z której sami korzystamy – umożliwia ona handel akcjami bez prowizji co jest sporą oszczędnością. Poniżej możesz przejść na platformę Etoro, żeby sprawdzić szczegóły:

Czy Warto Kupić Akcje CD Projekt?

Wszystko zależy od aktualnej ceny akcji gdy będziesz kupować tę spółkę – możesz ją sprawdzić tutaj. Przy odpowiedzi na pytanie czy warto kupić CD Projekt na pewno trzeba wziąć pod uwagę zapowiedzi firmy o wypuszczeniu kolejnych gier.

Prawdopodobnie ogłoszenie prac na nowym wiedźminem spowoduje znowu napływ kapitału i spompowanie ceny akcji.

Warto więc byłoby kupić akcje przed faktem ogłoszenia takich wielkich wieści.

Mało prawdopodobne jest to, że CDR powiedziało ostatnie słowo w świecie gier i po średnim odbiorze Cyber Punka 2077 (ale wielkim sukcesie komercyjnym), skończyło z wypuszczaniem kolejnych tytułów.

W perspektywie średnioterminowej pod kątem dalszej wyceny spółki ważne będą także, kolejne aktualizacje (ich zgodność z zapowiedziami) oraz planowana premiera na konsole  (PS5 i Xbox Series). Historyczny kurs akcji możesz zobaczyć również poniżej:
czy warto zainwestować w akcje cd projekt

Inwestycja w CD Projekt SA (CDR) – Podsumowanie Informacji

W perspektywie kilkuletniej w naszej ocenie inwestycja w CD Projekt ma duże szanse przyniesienia zysku.

Oczywiście kluczowe jest to jak CD R poradzi sobie z kryzysem wizerunkowym po wypuszczeniu ostatniej gry i jak bardzo pamiętliwi będą gracze.

Wydaje się jednak, że wiadomość o pracach nad chociażby Wiedźminem 4 może przynieść nową fale rosnących oczekiwań i szumu medialnego, który na pewno wpłynie na wycenę giełdową tej spółki.

Istotnym z punktu widzenia inwestycji może być również moment wypuszczenia Cyber Punka na konsole najnowszej generacji, który przyciągnie pieniądze kolejnych mas klientów.


Inne ciekawe poradniki:
Akcje KGHM
Akcje Pekao SA


Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całego kapitału!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here