jak kupić akcje pkn orlen

Dzisiaj zajmiemy się naszym naczelnym koncernem paliwowym z pod znaku orła. Myślę, że nie ma w tym kraju osoby, która nie słyszałaby o tym naftowym gigancie.

Jeżeli to Twój początek przygody z inwestycjami to Czytając artykuł dowiesz się gdzie i jak kupić akcje Orlenu, a także pomożemy Ci zdecydować czy warto zainwestować w tą właśnie spółkę.

Czym Zajmuje się Polski Koncern Naftowy?

Można pomyśleć, że każdy wie czym zajmuje się Orlen, natomiast okazuje się, że działalność tej korporacji znacznie wykracza poza sprzedawanie paliwa na stacji.

Orlen prowadzi bardzo zdywersyfikowaną politykę, regularnie poszerzając obszary działania.

W strategii firmy na najbliższe lata widzimy zwiększenie udziału inwestycji w biopaliwa, a także w handel detaliczny.

Do 2030 roku planowana jest także budowa 1000 ładowarek elektrycznych oraz zaznaczenie swojej obecności na zagranicznych rynkach.

Jeżeli chodzi o sam zakup paliwa, nasz państwowy koncern stara się uniezależnić od rosyjskiego kierunku, zwiększając udział handlu z Arabią Saudyjską, Afryką, USA, ZEA czy Angolą.

Gdzie Kupić Akcje PKN Orlen?

Z pewnością decyzja gdzie kupić akcje PKN Orlen, jest bardzo ważnym wyborem przed którym stoisz. Głównie ze względu na bezpieczeństwo Twoich środków.

Przede wszystkim należy wybierać stabilnych brokerów, którzy latami działalności pokazali, że można im zaufać.

Niezależnie od opinii i stażu działania warto dywersyfikować swoje inwestycje i posiadane akcje trzymać u więcej niż jednego maklera.

W inwestowaniu bardzo istotne jest ograniczenie kosztów związanych z opłatami i prowizjami, dlatego wybierając platformę, która oferuje handel akcjami bez prowizji, można zaoszczędzić część swojego kapitału.

Przykładem takiej platformy, polecanej przez nas jest Etoro dostępne pod linkiem poniżej:

Czy Warto Kupić Akcje Orlenu?

Wszystko zależy od momentu wejścia ‘w rynek’. Polecamy oczywiście sprawdzić aktualną cenę akcji przed zakupem chociażby tutaj.

Oczywiście należy spojrzeć jak obecna cena ma się do historycznych wyników i kondycji gospodarki.

Orlen to spółka skarbu państwa, więc posiada silne wsparcie i w przypadku zawirowań, czy problemów na rynku może liczyć na sensowną pomoc.

Warto spojrzeć na inwestycje, które Orlen ostatnio poczynił, widzimy tutaj dążenie do większej dywersyfikacji, a przez to coraz stabilniejszą pozycję na rynku tej korporacji.

Biorąc pod uwagę tendencję do wciągania mniejszych firm i stacji do swoich struktur, możemy domyślać się, że PKN Orlen będzie w kolejnych latach zyskiwał na znaczeniu.

Oczywiście cena akcji nie zawsze odzwierciedla kondycję finansową spółki, dlatego jeżeli zastanawiasz się czy warto kupić akcje Orlenu, to zrób konkretny research. Poniżej możesz zobaczyć jak historycznie prezentowała się cena akcji:

czy warto zainwestować w akcje

Inwestycja w PKN Orlen – Podsumowanie Informacji

Orlen to na pewno stabilna spółka ze wsparciem kapitału państwowego. Rozwija się bardzo szybko i nic nie wskazuje na to, żeby miała zwolnić w najbliższym czasie.

Planowane inwestycje w infrastrukturę do ładowania aut elektrycznych czy rozbudowanie sprzedaży detalicznej, to elementy które napawają optymizmem na przyszłość.

Rozważając inwestycje w PKN Orlen, musisz ocenić czy moment wejścia jest odpowiedni, czy spółka jest w danej chwili przeceniona, a może nie doszacowana.

Każdy ma inny poziom akceptowalnego ryzyka. Wszystko zależy od tego jaką strategię inwestycyjną stosujesz.

Pamiętaj, żeby nie inwestować całości kapitału w jedną spółkę i każdą inwestycję poprzedzać dogłębną analizą.


Inne ciekawe poradniki:
Akcje Allegro


Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całego kapitału!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here