jak kupić akcje kghm sa

Nie mogliśmy pominąć największego potentata miedziowego w Polsce. Nic dziwnego, że zwróciłeś uwagę właśnie na tę spółkę.

Chyba mało która Polska firma, realizuje tak ambitne projekty poza granicami naszego kraju.

Czytając dalej dowiesz się gdzie najlepiej kupić akcje KGHM – którego brokera wybrać i jakie czynniki wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o inwestycji.

Czym Zajmuje się KGHM?

KGHM działa w 3 głównych obszarach związanych z surowcami nieżelaznymi: poszukiwawczym, wydobywczym oraz hutniczym.

Aktywa firmy rozmieszczone są na 3 kontynentach. W Ameryce Północnej i Południowej spółka posiada 6 kopalń, w których pozyskuje się miedź czy srebro, ale także również molibden, nikiel, złoto, platynę czy pallad.

Jeżeli chodzi o posiadane zasoby eksploatacyjne miedzi to zajmuje 8 miejsce. W działaniach tej korporacji nie brakuje rozmachu i konkretnych, odważnych decyzji zakupowych.

Elementem wspierającym marketing spółki jest inwestowanie w sport m.in. przez wspieranie drużyny piłkarskiej – Zagłębie Lubin.

Gdzie Kupić Akcje KGHM (KGH)?

Zawsze korzystaj wyłącznie ze sprawdzonych platform, które maksymalnie dbają o bezpieczeństwo Twoich oszczędności i inwestycji.

Akcje KGHM możesz kupić u brokera którego polecamy z czystym sumieniem. Sami korzystamy z jego usług.

Przy pełnej dozie zaufania zalecamy jednak mimo wszystko dywersyfikować ryzyko nawet w tym przypadku – posiadanie konta inwestycyjnego w więcej niż jednym miejscu jest po prostu rozsądnym rozwiązaniem.

My polecamy platformę, która oferuje handel akcjami bez prowizji, co jest bardzo istotne szczególnie z perspektywy mniejszego kapitału przeznaczonego na inwestycję. Poniżej możesz przejść przez link do platformy XTB:

Czy Warto Kupić Akcje KGHM?

Ta decyzja należy oczywiście do Ciebie. My możemy podsunąć Ci jedynie informacje na podstawie  których łatwiej będzie Ci podjąć decyzję. W Lutym 2021 roku, analitycy DM BOŚ podnieśli swoje prognozy cen miedzi na 2021 i 2022 roku.

Wskazują oni szczególnie na wpływ światowego trendu w produkcji samochodów elektrycznych i polityki klimatycznej zwiększającej udział OŹE w produkcji energii.

Rozwój tych sektorów z pewnością wpłynie na zwiększenie popytu na miedź. Nie da się ukryć, że te informacje mogą być korzystne dla KGHM.

Więcej odnośnie ich przewidywań możecie przeczytać tutaj. Co ciekawe KGHM zajmuje pierwsze miejsce na świecie pod względem wytwórstwa srebra rafinowanego.

Ten cenny pierwiastek jest wykorzystywany w przemyśle elektrotechnicznym, optyce czy jubilerstwie.

Spółka zatrudnia aktualnie 18 tysięcy pracowników, jednak biorąc pod uwagę całą grupę kapitałową i współpracujące z nią podmioty liczbę osób utrzymujących się z działalności KGHM szacuje się na 100 tysięcy.

Kluczowym zasobem KGHM, jest Chilijska kopalnia Sierra Gorda położona na pustyni Acatama eksploatowana we współpracy z japońskim konglomeratem Summitomo Metal Mining.

Wydobycie miedzi, złota i molibdenu rozpoczęło się tam w 2014 roku i początkowo krytykowana za tą niepewną inwestycję spółka, teraz zbiera żniwa bogactw naturalnych z tego obszaru. Poniżej możesz zobaczyć jak historycznie przedstawiała się cena za akcję:

czy warto zainwestować w akcje kghm

Inwestycja w Polską Miedź (KGHM) – Podsumowanie Informacji

Rozważając inwestycję w KGHM, na pewno trzeba spojrzeć na otoczenie makroekonomiczne. To jak kształtuje się popyt i podaż na surowce nieżelazne na światowych rynkach.

Czy niedobory surowców wynikają z zapotrzebowania i ograniczonej produkcji, czy z przerwania łańcuchów dostaw tak jak to ma miejsce w wielu branżach w rzeczywistości COVID-19.

Edukacja inwestycyjna to nasza misja, dlatego chcemy uczulić Cię przed inwestowaniem całego kapitału w KGHM.

Staraj się rozkładać swoje zaangażowanie na przynajmniej klika projektów – w ten sposób Twój portfel inwestycyjny będzie bardziej odporny na zawirowania w konkretnych firmach i branżach.


Inne ciekawe poradniki:
Akcje Allegro
Akcje Orlen


Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całego kapitału!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here