jak kupić akcje spółki allegro

Dzisiaj bierzemy się za największy w Polsce portal aukcyjny – Allegro. Większość z nas kupując w internecie przynajmniej raz korzystała z tego sklepu.

Nadchodzi prawdopodobnie ciężka przeprawa dla Allegro, konkurencja zza granicy nie próżnuje.

Zapoznając się z dalszą częścią dowiesz się gdzie i jak kupić akcje allegro, a także czy warto zainwestować w ten największy Polski portal aukcyjny.

Czym Zajmuje się Allegro?

Allegro to założony w Polsce w 1999 roku portal umożliwiający osobom prywatnym, a także przedsiębiorcom wystawianie produktów i ich sprzedaż za pośrednictwem swojej platformy.

Można tam kupić właściwie wszystko, od żelu pod prysznic, przez opony samochodowe, po meble ogrodowe. Początkowo z jej usług korzystali głównie kolekcjonerzy i drobni sprzedawcy.

W miarę wzrostu zasięgów i ilości użytkowników okazje do zarobku zwęszyli więksi gracze.

Ostatnie lata to pasmo sukcesów związane z coraz większym przyzwyczajeniem użytkowników do zakupów przez internet.

Przełomowym momentem z pewnością była też pandemia COVID-19, która przyciągnęła jeszcze więcej osób do e-commerce i korzystania z zakupów online.

Gdzie Kupić Akcje Allegro (ALE)?

Dbając o bezpieczeństwo swoich oszczędności powinieneś wybierać wyłącznie sprawdzonych maklerów o nieposzlakowanej opinii.

Zależnie od kraju, w którym zarejestrowany jest dany broker, jesteśmy chronieni różnymi dodatkowymi gwarancjami.

Warto dowiedzieć się jak jest w danym konkretnym przypadku i niezależnie od tego, dywersyfikować ryzyko poprzez kupowanie i trzymanie akcji u więcej niż jednego brokera.

Poniżej możesz przejść na bezpieczną platformę, która umożliwia handel akcjami bez ponoszenia dodatkowej prowizji:

Allegro (ALE) – czy Warto Kupić Akcje?

Allegro zadebiutowało na GPW w 12 października 2020 roku. Osoby którym udało się kupić akcje przed debiutem zarobiły fajne pieniądze sprzedając akcje kilka dni po puszczeniu ich do obiegu.

Zagrożeniem potencjalnego dalszego wzrostu może być wejście Amazona do Polski.

Amerykański gigant z pewnością ma narzędzia, żeby przejąć duży kawałek naszego rynku, natomiast Allegro zbudowało sobie bardzo silną pozycję w naszym kraju i mimo monopolu, który mają kibicujemy im w utrzymaniu palmy pierwszeństwa.

Allegro ma z resztą już na ’rozkładzie’ jeden portal, który bezskutecznie próbował wedrzeć się na nasz rynek (Ebay), dlatego z pewnością ‘tanio skóry nie sprzeda’.

Na pewno zastanawiając się nad tym czy warto kupić akcje allegro, warto przyjrzeć się bieżącej cenie – możesz to zrobić tutaj.

Należy na pewno śledzić rozwój sytuacji i to jak w obliczu konkurencji zza oceanu poradzi sobie nasz rodzimy portal. Poniżej możesz zobaczyć jak cena akcji kształtowała się historycznie:

czy warto kupić akcje allegro

Inwestycja w Allegro  – Podsumowanie Informacji

Niewątpliwie inwestycja w akcje Allegro może być ciekawym uzupełnieniem portfela inwestycyjnego, ale podchodząc do inwestycji w tą spółkę koniecznie sprawdź jak radzi sobie Amazon na naszym rynku.

W momencie pisania tego artykułu (Marzec 2021), Allegro dzierży berło króla, można powiedzieć, że rządzi i dzieli, natomiast wszystko zależy od tego jak poradzi sobie w zetknięciu z większym konkurentem z zza oceanu.

W sytuacji utrzymania pozycji, może spokojnie rozwijać się dalej, patrzą na to, że nasz rynek ecommerce jest jeszcze mało dojrzały w porównaniu do krajów zachodnich. Tutaj mamy dalszy potencjał do wzrostów. Nigdy nie inwestuj całości kapitału w jedną firmę czy aktywo.


Inne ciekawe poradniki:
Akcje Orlen


Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całego kapitału!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here