jak kupić akcje mcdonald

Mało komu z nas nie zdarzyło się choć raz zatopić zęby w burgerze przygotowanym w ‘restauracji’ spod znaku dużego żółtego ‘M’.

Z przygotowanej przez nas pigułki wiedzy dowiesz się jak kupić akcje McDonald.

Poznasz podstawowe informacje na temat działalności lidera świata fastfoodów, oraz będziesz mógł łatwiej podjąć decyzje o tym czy warto zainwestować w akcje McDonald.

 Czym Zajmuje się McDonald?

McDonald to korporacja działająca w branży restauracyjnej, zajmująca się produkcją i serwowaniem fast foodów (burgerów, frytek, tortilli itd.) swoi klientom na całym świecie.

Co interesujące przychód McDonalds (szczególnie w USA) pochodzi z czynszów franczyzobiorców.

McDonald jest właścicielem wszystkich nieruchomości, które podnajmuje franczyzobiorcom.

Przekłada się to na bardzo stabilne źródło przychodu i sytuuje McDonalds na największego posiadacza nieruchomości na świecie.

Żeby zostać partnerem McDonalds i prowadzić swoją restaurację trzeba spełnić szereg wymagań i mieć min. 1 600 000 zł wolnych środków..

Giełda: NYSE od 1966
Waluta: USD
Rok założenia: 1940 rok
Zatrudnienie:  200 000
Czy spółka McDonald wypłaca dywidendę (jak długo)?: TAK / Od 1989 roku

Gdzie Kupić Akcje McDonald?

Akcje firmy McDonald można kupić u brokerów obsługujących rynek Amerykański, a dokładniej giełdę NYSE.

Niewątpliwie istotnym elementem całej układanki są prowizje, które płacimy brokerowi.

Warto ten aspekt naszego inwestowania zoptymalizować, a to przełoży się bezpośrednio na pieniądze, które zostaną w naszej kieszeni kupując udziały w McDonald.

Jeżeli zastanawiasz się gdzie kupić akcje McDonald w sposób łatwy, szybki i bezpieczny to możesz to zrobić na platformie Etoro:

Czy Warto Kupić Akcje McDonald?

McDonald to bardzo ustabilizowany biznes, który z tak bogatą siecią punktów w najlepszych lokalizacjach, jest w stanie docierać do olbrzymich ilości konsumentów.

Nawet w przypadku odwrócenia się ludzi od fast foodów (co jest bardzo mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę jak współczesne dzieciaki są przyzwyczajane od małego do jedzenia oferowanego w MCD).

McDonald jest w stanie zmienić receptury oferowanych produktów na bardziej BIO i FIT i w dalszym ciągu zjadać większą część światowego gastronomicznego tortu.

Oprócz potencjalnej zmiany wartości akcji, warto też spojrzeć na dywidendę, która jest wypłacana przez MCD.

McDonald Dywidenda

Spółka McDonalds wypłaca dywidendę nieprzerwanie od 32 lat w systemie kwartalnym tj. 4 razy do roku.

Ten zwyczaj niespotykany właściwie na naszym parkiecie jest właściwie klasycznym podejściem do wypłaty dywidendy, gdzie jej całość dzieli się na 4 etapy – dzięki temu przypływ gotówki jest bardziej systematyczny dla inwestora.

Poniżej możesz zobaczyć jak prezentowała się dywidenda McDonald w ostatnich latach:

mcdonalds dywidenda

Inwestycja w Akcje McDonald? – Podsumowanie Informacji

McDondald może być jednym z elementów stabilnego portfela inwestycyjnego. Jego cena od 2000 roku urosła o… 600% tak więc na przestrzeni tego czasu przeszedł długą drogę i ciężko określić czy coś będzie w stanie go zatrzymać.

Obserwując tą fastfoodową korporację można odnieść wrażenie, że McDonald dokonał pewnego rodzaju inżynierii społecznej i zmienił żywieniowe zwyczaje ludzi.

Widać to szczególnie w Polsce, gdzie model niedzielnego obiadu zostaje często zamieniony na niedzielnego BigMaca.. McDonalds oferuje swoim akcjonariuszom także dywidendę, która przy reinwestowaniu w kolejnych latach, może również przynieść przyjemne zyski.

Olbrzymim zasobem McDonalds są nieruchomości, które firma posiada na całym świecie.

Będąc właścicielem większości restauracji McDonalds pobiera od franczyzobiorców szereg opłat oraz czynsz, ale co ciekawe chętnych na wejście w ten interes ciągle przybywa, mimo że próg wejścia nie jest niski.

Przed inwestycją w McDonalds dokonaj własnej analizy opłacalności i oszacuj potencjalne ryzyko. Pamiętaj, żeby nie inwestować całości kapitału w jedną spółkę. Powodzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here