jak kupić akcje mmm 3m

Poniższy artykuł popełniony przez nas to garść informacji na temat tego gdzie oraz jak kupić akcje 3M.

Poznasz także trochę podstawowych danych na temat samej firmy. Spróbujemy także przyjrzeć się zagadnieniu czy warto kupić akcje 3M pod dywidendę.

Niezależnie od wszystkiego zachęcamy do własnej analizy przed dokonaniem inwestycji w 3M czy inną dowolną spółkę.


Czym Zajmuje się MMM (3M)?

Zacznijmy może od tego, że firma obecnie oferuje ponad 55 000 produktów.. Jest to tak zdywersyfikowane portfolio obszarów, że nie starczyło by nam dnia na wymienienie wszystkich kategorii.

Mamy tu m.in. produkty elektroniczne, farmaceutyczne, budowlane, cała gałąź tworzyw sztucznych, automotive, transport czy energetyka.

Cześć produktów trafia do klienta indywidualnego, ale 3M ma również masę biznesu w handlu z innymi przedsiębiorstwami, a nawet rządami państw.

Ciekawym, mało znanym faktem jest to, że Neli Armstrong podczas lądowania na księżycu miał podeszwy butów wyprodukowane właśnie przez omawiany 3M.

Giełda: NYSE (Od 1946 roku)
Waluta: USD
Rok założenia: 1902
Zatrudnienie: 94 987
Czy spółka 3M wypłaca dywidendę (jak długo)?: TAK / Ponad 100 lat / w tym 63 lata z rzędu zwiększa wypłacaną dywidendę
Udziałowcy:


Gdzie Kupić Akcje MMM (3M)?

Każda inwestycja powinna być poprzedzona konkretną analizą, jeżeli zrobiłeś research i podjąłeś decyzję, to poniżej dowiesz się gdzie możesz inwestować w 3M.

Akcje firmy 3M można kupić u brokerów obsługujących rynek Amerykański, a dokładniej giełdę NYSE. Niewątpliwie istotnym elementem całej układanki są prowizje, które płacimy brokerowi.

Warto ten aspekt naszego inwestowania zoptymalizować, a to przełoży się bezpośrednio na pieniądze, które zostaną w naszej kieszeni kupując udziały w MMM.

Jeżeli zastanawiasz się gdzie kupić akcje 3M w sposób łatwy, szybki i bezpieczny to możesz to zrobić na sprawdzonej przez nas platformie XTB:

Czy Warto Kupić Akcje MMM (3M)?

Ponad 100 lat działalności i wypłacanej dywidendy robi wrażenie. Ciężko dyskutować z faktem, że spółka 3M to bardzo stabilne przedsiębiorstwo (a raczej konglomerat przedsiębiorstw).

Od ponad 60 lat spółka ta zwiększa wysokość wypłacanej dywidendy, a jej ‘rentowność’ oscyluje wokół 3-4% w skali roku, toteż bardzo często stanowi ważny element portfela dywidendowego.

Niewątpliwe jest to także przyjemny dodatek do potencjalnego wzrostu wartości akcji.  Podejmując decyzję o inwestycji w 3M musisz zadać sobie pytanie pod jakim kątem chcesz wejść w ten biznes.

Pomimo długiej historii MMM, sama firma nie wykazuje silnych oznak skostnienia, wydaje się w dalszym ciągu trzymać lejce i wyznaczać rynkowe trendy w wielu obszarach.

Pozycja wypracowana przez lata pozwala w tym momencie z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Poniżej możesz zobaczyć jak wyglądała dywidenda 3M w ostatnich latach:
3m dywidenda

Inwestycja w Akcje MMM (3M)?– Podsumowanie Informacji

Inwestycja w 3M jak każda inna obarczona jest ryzykiem utraty kapitału. Decydując się na włożenie w nią pieniędzy na pewno należy spojrzeć na aktualną kondycję finansową całej grupy kapitałowej.

3M  często traktowane jest jako podstawowy element portfela dywidendowego (szczególnie jeżeli uda nam się je kupić w korzystnej cenie), ze względu na bogatą historię wypłacanej dywidendy, a także 64 lata corocznego zwiększania jej wartości.

To prawdziwy arystokrata dywidendowy z krwi i kości. Prowadzi bardzo zdywersyfikowaną działalność co z pewnością wpływa na jej stabilność i podatność na wahania poszczególnych rynków.


Inne ciekawe poradniki:
Akcje Blizzard
Akcje Microsoft


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here