jak kupić akcje microsoft

Z przygotowanej przez nas pigułki wiedzy dowiesz się jak kupić akcje Microsoft.

Poznasz podstawowe informacje na temat działalności ‘giganta z Redmond’, oraz będziesz mógł łatwiej podjąć decyzje o tym czy warto zainwestować w akcje MSFT.


Czym Zajmuje się Microsoft?

Na 100% urządzenie na którym czytasz ten tekst zapewniło jakiś poziom przychodu dla Microsoftu. Dzieję się tak dlatego, że posiada on masę patentów wykorzystywanych w komputerach osobistych, smartfonach i innych urządzeniach.

Nawet jeżeli urządzenie nie posiada oprogramowania Microsoftu, to firma czerpie zyski z jego sprzedaży. Szacuje się, że Microsoft zarabia nawet 8 USD na każdym sprzedanym smartfonie.

Oczywiście flagowym produktem jest system operacyjny Windows, który zapewnił firmie pozycje monopolisty na rynku komputerów osobistych.

Kolejnym elementem układanki jest pakiet biurowy Microsoft Office – ułatwiają pracę z tekstem, arkuszami, prezentacjami i właściwie wszelką możliwą pracą na komputerze. Do Microsoftu należ także konsola Xbox, idąca ‘łeb w łeb’ z Playstation od SONY.

Coraz większą część biznesu MSFT zajmują także usługi chmurowe – udostępnianie przestrzeni dyskowej i obliczeniowej innym technologicznym firmom, które nie są w stanie pozwolić sobie na własne zaplecze przy tak niskich kosztach jak Microsoft.

Ostatnim większym zakupem było kupno LinkedIn w 2018 roku, ale Microsoft systematycznie wykupuje firmy, które wpisują się w jego strategię.

Do palety marek należących do dziecka Billa Gatesa należą także: Skype, Bing, Minecraft (tak, produkują oni również gry), Age Of Empires, Windows Phone,

Giełda: NASDAQ
Waluta: USD
Rok założenia: 1975
Zatrudnienie:  163 000
Czy spółka Microsoft wypłaca dywidendę (jak długo)?: TAK / Od 2003 roku


Gdzie Kupić Akcje Microsoft?

Akcje firmy Microsoft można kupić u brokerów obsługujących rynek Microsoft a dokładniej giełdę Amerykańską.

Niewątpliwie istotnym elementem całej układanki są prowizje, które płacimy brokerowi.

Warto ten aspekt naszego inwestowania zoptymalizować, a to przełoży się bezpośrednio na pieniądze, które zostaną w naszej kieszeni kupując udziały w Microsoft.

Jeżeli zastanawiasz się gdzie kupić akcje Microsoft w sposób łatwy, szybki i bezpieczny to możesz to zrobić na platformie Etoro:

Czy Warto Kupić Akcje Microsoft?

Nie wydaje się, żeby pozycja Microsoftu mogła się w najbliższych latach drastycznie załamać.

Oczywiście tempo rozwoju technologii jest obecnie tak duże, że na rynek może wypłynąć firma, która zmiecie konkurencje swoją innowacyjnością, jednak trudno wyobrazić sobie sytuację, w której Microsoft traci nagle pozycję lidera we wszystkich obszarach.

Tak jak inne akcje Microsoft warto nabyć, gdy jego wartość będzie możliwie niska (chyba, że chcesz inwestować pod kątem utraty wartości – tzw. Short).

Chcąc tego lub nie, nasza rzeczywistość w coraz większym stopniu osadzona jest w świecie wirtualnym i od niego zależna, ten trend powoduje, że giganci technologiczni tacy jak Microsoft, będą prawdopodobnie tylko rosnąć.

Czy warto kupić akcje Microsoft? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie niestety sam, zgodnie ze swoim przeczuciem i analizą.

Microsoft Dywidenda

Microsoft wypłaca dywidendę od 2003 roku i z dwoma wyjątkami jej wartość stale rośnie.

W przypadku tej firmy ciężko mówić o spektakularnej wartości stopy zwrotu, ale to głównie przez rosnącą systematycznie i bardzo intensywnie cenę akcji na przestrzeni lat.

Obecna dywidenda to oscyluje wokół 0,34% w skali roku. Jeżeli inwestycje Microsoftu przyniosą oczekiwany efekt to w najbliższych latach możemy być spokojni  o wycenę giełdową spółki.

Tak prezentuje się dywidenda Microsoft w ostatnich latach:
microsoft dywidenda

Inwestycja w Akcje Microsoft (MSFT)? – Podsumowanie Informacji

Inwestycja w akcje Microsoft może być dobrym pomysłem biorąc pod uwagę zdywersyfikowane portfolio usług technologicznych.

Mało prawdopodobny jest scenariusz w którym świat odchodzi od technologii i zaczyna żyć w zgodzie z naturą, odrzucając komputery, internet i cały postęp, który się z tym wiąże.

Jeżeli nie wydarzy się jakiś globalny konflikt to realne jest to, że spółki pokroju Microsoftu, Amazona, Apple itp. będą zyskiwać tylko większą władzę i wpływy, a co za tym idzie ich wycena na rynkach będzie rosła.

W tym scenariuszu będziemy obserwować stopniowy odpływ kapitału z tradycyjnych gałęzi gospodarki, do tych powiązanych ze światem cyfrowym, co właściwie już ma miejsce.


Inne ciekawe poradniki:
Akcje ATT
Akcje Blizzard


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here