jak kupić akcje intel

Z przygotowanej przez nas pigułki wiedzy dowiesz się jak kupić akcje Intel.

Poznasz podstawowe informacje na temat działalności technologicznego goliata z Santa Clara, oraz będziesz mógł łatwiej podjąć decyzje o tym czy warto zainwestować w akcje spółki Intel Corp.

Czym Zajmuje się Intel.?

Intel zarządza swoim imperium ze słonecznej Californi gdzie ma siedzibę. Jest obecnie największym na świecie producentem układów scalonych.

Na tym rynku liczy się tak naprawdę dwóch graczy Intel oraz AMD, walczący ze sobą nieprzerwanie o palmę pierwszeństwa.

Intel bazuje na swojej technologii i patentach, a kluczowym aspektem działalności jest projektowanie coraz bardziej zaawansowanych mikroprocesorów, które wchodzą później do użytku komercyjnego.

Wystarczy porównać moce obliczeniowe, zaawansowanie operacji czy chociażby to jak wyglądają gry komputerowe obecnie, w zestawieniu z tym co było dla nas dostępne 30 lat temu..

Można powiedzieć, że Intel jest ojcem dzisiejszej komputeryzacji i tego jakie możliwości mają współczesne komputery.

Mało kto wie, że w początkowym okresie działalności Intel produkował głównie pamięć RAM.

Giełda: NASDAQ
Waluta: USD
Rok założenia: 1968
Zatrudnienie: 110 000
Czy spółka Intel wypłaca dywidendę (jak długo)?: TAK / Od 1994 roku


Gdzie Kupić Akcje Intel.?

Akcje firmy Intel.  można kupić u brokerów obsługujących rynek Amerykański a dokładniej giełdę NASDAQ.

Niewątpliwie istotnym elementem całej układanki są prowizje, które płacimy brokerowi.

Warto ten aspekt naszego inwestowania zoptymalizować, a to przełoży się bezpośrednio na pieniądze, które zostaną w naszej kieszeni kupując udziały w Intel.

Jeżeli zastanawiasz się gdzie kupić akcje Intel.  w sposób łatwy, szybki i bezpieczny to możesz to zrobić na platformie XTB:

Czy Warto Kupić Akcje Intel?

Interesującym z perspektywy inwestora aspektem jest to, że Intel w latach 2013 – 2020 był trzecią najbardziej wspieraną przez rząd Amerykański firmą.

Będąc pod swego rodzaju ochronnym płaszczem ma pewnego rodzaju przewagę rynkową i jest to argumentem pozwalającym optymistycznie patrzeć w przyszłość.

W USA traktowany jest swoistym ‘dobrem narodowym’, sztandarową korporacją, która ma szerzyć Amerykański kapitalizm na całym globie.

Czy warto kupić akcje Intel? Odpowiedź na to pytanie zależy od szeregu czynników, a kluczowym z nich jest moment wejścia. Zdajesz sobie doskonale, że nasze predykcje byłyby obarczone błędem już chociażby z powodu czasu przeprowadzanej analizy.

Ta decyzja musi należeć do Ciebie, my możemy jedynie podsunąć Ci najważniejsze informacje.

Z pewnością ciekawym aspektem inwestycji w akcje Intel jest dywidenda, która będzie Ci towarzyszyć (jeżeli kupisz akcje w opowiednim momencie i zarząd firmy nie zmieni swojej polityki).

Intel Dywidenda

Firma Intel wypłaca dywidendę od 1994 roku. W momencie pisania tego artykułu wynosi ona 2,5 % w skali roku, a wypłacana jest kwartalnie.

Dzięki temu, nawet jeżeli nie załapiesz się na dywidendę z pierwszego kwartału, trzymając akcje, możesz w dalszym ciągu czerpać profity z ich posiadania w dalszej części roku.

Poniżej możesz zobaczyć jak kształtowała się wypłacana przez Intel dywidenda na przestrzeni ostatnich lat:
intel dywidenda

Inwestycja w Akcje Intel? – Podsumowanie Informacji

Inwestycja w Intel może być ciekawym pomysłem. Ciężko wyobrazić sobie sytuację w której wielka dwójka (Intel i AMD), zostają wypchnięte ze swoich głęboko okopanych pozycji.

Fakt, że za ich plecami czekają IBM, Motorola czy VIA pozwala spółce pozostawać w ciągłym napięciu i intensywnie myśleć nad dalszym rozwojem.

Dodatkiem do inwestycji pod kątem wzrostu akcji akcji może być dywidenda oscylująca wokół 2%.

Przed inwestycją oczywiście należy sprawdzić wyniki finansowe Intela, oraz to jak bardzo w obszarze działania spółki rozpycha się konkurencja.

Pamiętaj, że emocje są złym doradcą, dlatego jedynie zimna analiza pozwoli Ci zmaksymalizować szansę dobrego lokowania kapitału w akcje Intel, czy każdej innej firmy.

 

 

 


Inne ciekawe poradniki:
Inwestycja w Akcje IBM
Poradnik Inwestowania w Akcje Coinbase


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here