google jak kupić akcje

Z przygotowanej przez nas pigułki wiedzy dowiesz się jak kupić akcje Google.

Poznasz podstawowe informacje na temat działalności giganta z doliny krzemowej, oraz będziesz mógł łatwiej podjąć decyzje o tym czy warto zainwestować w akcje Alphabet.

Na samym początku wyjaśnijmy dlaczego używamy dwóch nazw. Otóż, spółka Google (ze swoją flagową wyszukiwarką, z której każdy z nas korzysta), została włączona do powołanego konglomeratu Alphabet Inc.

W miarę zwiększania obszarów, w których działają firmy powiązane z Google, firma chciała uzyskać sprawniejszą organizację, poprzez rozdzielenie poszczególnych gałęzi działalności.

Dlatego na giełdzie mamy  do czynienia ze spółką Alphabet Inc. o symbolu (GOOG). W artykule będziemy umownie używać nazwy Google, którą większość osób kojarzy.

Czym Zajmuje się Google (Alphabet)?

Sztandarowym produktem Google jest założona przez Larry’ego Pageia i Siergieja Brina wyszukiwarka – cyfrowy katalog internetu.

Gdyby porównać dane, które posiada Google do starożytnej biblioteki Aleksandryjskiej, to z pewnością, trzeba by takich postawić miliony (prawdopodobnie nie starczyłoby powierzchni na Ziemi, na taką ilość informacji).

Nie wszystkim podoba się to, że Google wie o nas tak dużo i liczne instytucje patrzą mu na ręce. Biznes potentata doliny krzemowej zaczął się od wyszukiwarki, ale szybko zaczął rozjeżdżać się w kierunku innych obszarów.

Dzisiaj Google (czy raczej spółki z nim powiązane) zajmują się praktycznie każdym obszarem związanym z technologią i internetem.

Zaczynając od oprogramowania z którego na co dzień korzystamy, przez produkowanie smartfonów, pracę nad autonomicznymi pojazdami, sztuczną inteligencją, a kończąc na komputerach kwantowych.

Giełda: NASDAQ
Waluta: USD
Rok założenia: 1998
Zatrudnienie: 135 000 ludzi
Czy spółka Google wypłaca dywidendę (jak długo)?: NIE


Gdzie Kupić Akcje Google?

Akcje firmy Google można kupić u brokerów obsługujących rynek Amerykański a dokładniej giełdę NASDAQ.

Niewątpliwie istotnym elementem całej układanki są prowizje, które płacimy brokerowi. Warto ten aspekt naszego inwestowania zoptymalizować, a to przełoży się bezpośrednio na pieniądze, które zostaną w naszej kieszeni kupując udziały w Google.

Jeżeli zastanawiasz się gdzie kupić akcje Alphabet w sposób łatwy, szybki i bezpieczny to możesz to zrobić na platformie Etoro:

Czy Warto Kupić Akcje Google?

Cóż. Postępująca globalna cyfryzacja i coraz szerszy dostęp do internetu jest wodą na młyn dla Google i powiązanych z nim usług. Na początku 2021 roku założyciele firmy dostali się do elitarnego grona miliarderów z majątkami przekraczającymi 100 mld dolarów każdy.

Google jest w tym momencie tak silnym hegemonem w świecie technologii, że mało prawdopodobne wydaje się zepchnięcie go na boczny tor w najbliższych latach.

Przypomina on raczej filmową Ambrella Corp., która kontroluje wszystkie dziedziny życia obywateli. Chcemy tego czy nie, technokracja staje się coraz bardziej realnym scenariuszem rysującym się na horyzoncie.

Narzędzia wpływu i nacisku w rękach wielkich firm technologicznych, są zapewne zagrożeniem dla wolności jednostki, natomiast z perspektywy inwestora mogą być argumentem popierającym słuszność inwestycji.

Oczywiście to czy warto kupić akcje Google, to sprawa mocno indywidualna, zależna przede wszystkim od momentu, w którym wchodzisz w inwestycje.

Przed włożeniem swoich pieniędzy przeanalizuj koniecznie rachunek zysków i strat.

Google Dywidenda

Polityka dywidendowa Google jest prosta – nie wypłaca dywidendy. Całość zysków firma reinwestuje, w kolejne biznesy, badania nad innowacjami oraz rozwój platform, które ma w swoim portfolio

Inwestycja w Akcje Google? – Podsumowanie Informacji

Jeżeli jest słowo, które zna każdy kto chodź raz korzystał w życiu z internetu to słowem tym zapewne będzie ‘Google’.

Ten absurdalnie rozrośnięty konglomerat technologiczny opanowuje kolejne dziedziny naszego cyfrowego życia.

Patrząc na skalę działalności, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że właściwie, gdybyśmy zmienili nazwę sieci Internet na Google, to większość ludzi nawet nie wzruszyła by ramionami.

To pokazuje, jak głęboko zakorzeniona w świadomości jest ta marka. Inwestycja w akcje Google, może być opłacalna, jeżeli w dalszym ciągu utrzyma tempo swojego rozwoju i nie wyrośnie mu na drodze (albo raczej na wielu, wielu, wielu drogach) silny konkurent.

Ilość nóg na których stoi Google – jego niesamowicie zdywersyfikowana działalność pozwala patrzeć z dużym optymizmem na temat stabilności rozwoju tej spółki w kolejnych latach.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here