jak kupic akcje coinbase

Dzisiaj bierzemy się za całkowitą świerzynkę giełdowego świata. Giełda kryptowalut wchodząca na klasyczną giełdę akcji, brzmi jak incepcja.

Z przygotowanej przez nas pigułki wiedzy dowiesz się jak kupić akcje Coinbase.

Poznasz podstawowe informacje na temat działalności kryptowalutowej platformy, oraz będziesz mógł łatwiej podjąć decyzje o tym czy warto zainwestować w akcje Coinbase.

Czym Zajmuje się Coinbase?

Jest to Amerykańska giełda kryptowalut, służąca do handlowania setkami różnych projektów opartych na technologii blockchain.

Posiada obecnie ponad 13 milionów aktywnych użytkowników z całego świata. Umożliwia kupowanie kryptowalut za pomocą karty płatniczej, przelewu lub uzycia innego procesora płatniczego.

Na giełdzie Coinbase możliwe jest także handlowanie kontraktami na kryptowaluty z dźwignią (tak jak u brokera forex).

Duży przypływ użytkowników jest spowodowany niesamowitymi wahaniami cen poszczególnych kryptowalut, co sprawia że realne jest zarobienie kilkaset % w ciągu jednego dnia, lub strata całego kapitału w mgnieniu oka.

Jej największym konkurentem jest giełda Binance oferująca podobne usługi.

Giełda: NASDAQ
Waluta: USD
Rok założenia: 2014
Zatrudnienie: 1 249
Czy spółka Coinbase wypłaca dywidendę (jak długo)?: NIE

Gdzie Kupić Akcje Coinbase?

Akcje firmy Coinbase można kupić u brokerów obsługujących rynek Amerykański, a dokładniej giełdę NASDAQ.

Niewątpliwie istotnym elementem całej układanki są prowizje, które płacimy brokerowi. Warto ten aspekt naszego inwestowania zoptymalizować, a to przełoży się bezpośrednio na pieniądze, które zostaną w naszej kieszeni kupując udziały w Coinbase.

Jeżeli zastanawiasz się gdzie kupić akcje Coinbase w sposób łatwy, szybki i bezpieczny to możesz to zrobić na platformie XTB:

Istnieje także możliwość zakupienia tokenizowanej wersji akcji Coinbase, na giełdzie Binance:

Czy Warto Kupić Akcje Coinbase?

Jesteśmy obecnie na wstępnym etapie kształtowania się ceny akcji Coinbase.

Inwestycja w COIN może być sposobem na zdywersyfikowane lokowanie kapitału w cały rynek kryptowalut, z racji na to, że giełda zarabia niezależnie od poziomów cenowych poszczególnych kryptowalut, a kluczowy w tym wszystkim jest wolumen, który jest dosyć stabilny.

Decyzja czy warto kupić akcje Coinbase, będzie należeć do Ciebie, ale patrząc na potencjalne zainteresowanie inwestorów, którzy naocznie zobaczą, że rynek ‘wirtualnych walut’ ma swoje odzwierciedlenie na poważnej giełdzie, może spowodować zwiększenie zaufania i przypływ bardzo dużego kapitału w kierunku akcji Coinbase, a także do samych kryptowalut, co również będzie miało wpływ na wyniki spółki.

Sytuacja wydaje się tu jednoznaczna, ale należy pamiętać, że giełda to jednak zmienność i czasami nawet to co jest logiczne nie zawsze ma odzwierciedlenie na wykresie.

Coinbase Dywidenda

Na dywidendę od Coinbase będziemy musieli jeszcze poczekać. Na razie spółka nie przewiduje wypłacania dywidendy, co nie powinno dziwić nikogo.

Inwestycja w Akcje Coinbase? – Podsumowanie Informacji

Coibnbase na Amerykańskiej giełdzie to powiew świeżości wśród bardziej klasycznych biznesów. Rynek kryptowalut jest jeszcze stosunkowo świeży i duża część inwestorów nie ma do niego zaufania.

Coinbase swoim debiutem pokazał jednak, że za tymi ‘kryptowalutami’ stoi poważny interes, który ma ambicje na zdecydowanie więcej. Inwestycja w akcje Coinbase to pośrednio inwestycja w branżę krypto.

Co ciekawe duża część analityków upatruje w tym, możliwości zmniejszenia niestabilności związanej z inwestycją w kryptowaluty, przy jednoczesnej ekspozycji na potencjał wzrostowy całej branży.

Jeżeli dostrzegasz w tym obszarze potencjał to warto zainteresować się tematem głębiej. Oczywiście tak jak każde lokowanie kapitału tak i to wiąże się z ryzykiem jego utraty.


Inne ciekawe poradniki:
Jak Kupić Udziały w Netflix?
Gdzie Kupić Akcje IBM?


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here