jak kupić akcje bp

Z przygotowanej przez nas pigułki wiedzy dowiesz się jak kupić akcje BP.

Poznasz podstawowe informacje na temat działalności Londyńskiego molocha z branży paliwowej, oraz będziesz mógł łatwiej podjąć decyzje o tym czy warto zainwestować w akcje BP.

Czym Zajmuje się BP?

BP to właściwie British Petroleum – jest brytyjską korporacją naftową założoną, jeszcze na początku XX wieku. Koncern ten przeprowadził niesamowitą ekspansję rozprzestrzeniając się po całym świecie dominując kolejne rynki.

Dzisiaj prowadzi zdecydowanie bardziej zdywersyfikowaną działalność niż kiedyś, która jednak orbituje wokół energetyki i transportu. Ciekawostką jest fakt, że BP jako pierwsza sieć paliw w Polsce dołączyła do pilotażowego programu Pyszne.pl, tak więc możemy już bez przeszkód zamówić sobie HotDoga ze stacji, prosto do domu..

Giełda: (BP jest notowane na kilku światowych giełdach) m.in. Londyńska, Amerykańska
Waluta: GBP / USD
Rok założenia: 1909 r
Zatrudnienie: 63 600
Czy spółka BP wypłaca dywidendę (jak długo)?: TAK / Od 1989 roku


Gdzie Kupić Akcje BP?

Akcje firmy BP można kupić u brokerów obsługujących np. rynek Brytyjski a dokładniej giełdę Londyńską.

Niewątpliwie istotnym elementem całej układanki są prowizje, które płacimy brokerowi.

Warto ten aspekt naszego inwestowania zoptymalizować, a to przełoży się bezpośrednio na pieniądze, które zostaną w naszej kieszeni kupując udziały w BP Jeżeli zastanawiasz się gdzie kupić akcje BP w sposób łatwy, szybki i bezpieczny to możesz to zrobić na platformie Etoro:

Czy Warto Kupić Akcje BP?

Obecny świat pandemiczny zdaje się nie sprzyjać kondycji wielkiej korporacji energetycznych.

Ograniczenia w podróżowaniu, przerwanie czy zapchanie łańcuchów dostaw, oraz rosnąca elektryfikacja transportu to zagrożenia z którymi BP i inne podobne firmy muszą sobie radzić.

Należy zadać sobie pytanie czy taka sytuacja nie ulegnie zmianie? Czy warto kupić akcje BP teraz?

Być może jest to okazja, żeby nabyć akcje solidnej firmy jaką jest BP i w przyszłości zarabiać na tym wyborze.

Oczywiście to tylko spekulacja, przed podjęciem decyzji o inwestycji w BP dokonaj własnej analizy. Wydaje się, że trend ekologii i walki z globalnym ociepleniem, może być dużą przeszkodą w dalszym rozwoju tej firmy.

Możemy sobie jednak wyobrazić, że organizacja o tak rozbudowanej strukturze wypracowuje obecnie rozwiązania, dzięki którym będzie w stanie płynnie przeobrazić się w zwinną energetyczną bestię zgodną z ekologiczną ideologią.

Jedno jest pewne: parafrazując klasyka „BP tanio skóry nie sprzeda”.

 

BP Dywidenda

BP wypłaca dywidendę nieprzerwanie od 1989 roku. Jeżeli podtrzyma wypłacanie dywidend w kolejnych latach i powróci do trendu wzrostowego wartości akcji, to obecna korekta może być niezłą okazją zakupową pod tym kątem.

Przykładowo Dywidenda z 18/02/2021 była na poziomie 6,88%. Poniżej możesz zobaczyć jak wyglądała ona na przestrzeni ostatnich lat:

bp dywidenda

Inwestycja w Akcje BP? – Podsumowanie Informacji

Tak jak w przypadku każdego lokowania kapitału, inwestycja w akcje BP obarczona jest pewnym ryzykiem. Niektórzy inwestorzy wietrzą jednak szansę w stosunkowo niskiej wycenie i braku jej odbicia w stosunku do czasów przed pandemicznych.

Wszystko zależy od tego jak ten koncern naftowy poradzi sobie z rosnącą globalną presją redukcji CO2 i innych zanieczyszczeń oraz to jak płynnie przejdzie do bardziej ekologicznych form wytwarzania energii, a efekty tych zmagań z pewnością zobaczymy na wykresie w psotaci zmiany cen akcji BP.

Przedstawiona ‘analiza’ jest naszym subiektywnym zdaniem, więc przed podjęciem decyzji o inwestycji w udziały BP powinieneś przeanalizować temat osobiście.


Inne ciekawe poradniki:
Inwestsowanie w Microsoft
Inwestowanie w 3M


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here