jak kupić akcje boeing

W dzisiejszym artykule wzbijemy się w przestworza, a dokładniej w przestrzeń powietrzną USA.

Z przygotowanej przez nas pigułki wiedzy dowiesz się jak kupić akcje Boeing.

Poznasz podstawowe informacje na temat działalności giganta lotniczego z Chicago, oraz będziesz mógł łatwiej podjąć decyzje o tym czy warto zainwestować w akcje Boeinga. Zapinaj pasy i lecimy.

Czym Zajmuje się Boeing?

W świadomości publicznej Boeing funkcjonuje jako firma tworząca samoloty i jest to prawdą, natomiast drugą równie istotną nogą działalności spółki jest produkcja militarnych rozwiązań sprzętowych.

Trzecią nogą na której twardo stoi ten Amerykański koncern jest branża kosmiczna – produkuje elementy rakiet, satelitów i systemów wykorzystywanych w statkach kosmicznych.

To właśnie Boeing umożliwił lądowanie na księżycu dostarczając swoje rozwiązania i zajmując się produkcją elementów kosmicznych.

Giełda: NYSE | Od 1934 roku
Waluta: USD
Rok założenia: 1926
Zatrudnienie: 141 000
Czy spółka Boeing wypłaca dywidendę (jak długo)?: TAK / Od 1989 roku


Gdzie Kupić Akcje Boeing?

Akcje firmy Boeing można kupić u brokerów obsługujących rynek Amerykański, a dokładniej giełdę NYSE.

Niewątpliwie istotnym elementem całej układanki są prowizje, które płacimy brokerowi.

Warto ten aspekt naszego inwestowania zoptymalizować, a to przełoży się bezpośrednio na pieniądze, które zostaną w naszej kieszeni kupując udziały w Boeing.

Jeżeli zastanawiasz się gdzie kupić akcje Boeing w sposób łatwy, szybki i bezpieczny to możesz to zrobić na platformie Etoro:

Czy Warto Kupić Akcje Boeing?

Obecnie Boeing wychodzi powoli ze spadków, które zawitały na światowych giełdach w marcu 2020 roku.

Spowolnienie jest widoczne w całej branży, gdyż zapotrzebowanie na samoloty pasażerskie zmalało w wyniku pandemicznych restrykcji i ograniczeń w przemieszczaniu się.

Należy pamiętać o wielomiliardowych kontraktach firmy z wojskiem, na dostarczanie samolotów i sprzętu militarnego.

Boeing podpisał także umową z NASA, gdzie obok firmy SpaceX ma dostarczać astronautów na międzynarodową stację kosmiczną.

Do tej pory jednak firma zostaje w tyle w stosunku do swojego młodszego konkurenta spod skrzydeł Elona Muska. To czy warto kupić akcje Boeing jest kwestią z którą będziesz musiał zmierzyć się sam.

Warto nadmienić, że spółka ta była najbardziej wspieraną przez rząd Amerykański w ostatniej dekadzie.

Obecna wycena w czasie pisania artykułu wydaje się jeszcze atrakcyjna, biorąc pod uwagę poziomy sprzed pandemii, ale musimy pamiętać, że określanie ceny akcji przymiotnikiem takim jak ‘tanie’ jest bardzo względną rzeczą.

Na pewno należy przyglądać się dwóm projektom ze stajni Boeinga, kluczowym dla dalszej kondycji firmy – mowa tutaj o flagowym samolocie Boeing 737 Max oraz technologii kosmicznej (rakiecie SLS i kapsule Starliner).

Boeing Dywidenda

Boeing zaczął wypłacać dywidendę w 1989 roku, natomiast pod koniec 2020 roku polityka dywidendowa firmy uległa zmianie i obecnie wypłata dywidendy została wstrzymana.

Poniżej możesz zobaczyć jak prezentowała się dywidenda Boeing w ostatnich latach:

boeing dywidenda

Inwestycja w Akcje Boeing? – Podsumowanie Informacji

Boeing rozrósł się do monstrualnych rozmiarów, aczkolwiek w ostatnim czasie zaczynają się nad nim zbierać ciemne chmury.

Usterki Boeing 737 Max, kolejne obsuwy załogowych misji kosmicznych, do tego problemy z pandemią.

Na szczęście spółka może liczyć na przypływ dochodów z kontraktów z rządem USA, dostarczając uzbrojenie dla armii.

Jeżeli rozwiąże również problemy w swojej części działalności przeznaczonej na rynek komercyjny, to może w dalszym ciągu rosnąć, tak jak inne Amerykańskie spółki.

Inwestycja w akcje Boeing jest w każdym razie obarczona ryzykiem tak jak każda inna i przed włożeniem w nią pieniędzy dokonaj samodzielnej analizy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here