jak kupić akcje amd

Z przygotowanej przez nas pigułki wiedzy dowiesz się jak kupić akcje AMD.

Inwestowanie w spółki Amerykańskie można traktować jako sensowną dywersyfikację portfela.

W tym wypadku cena akcji przeliczana jest na USD, co w pewnym sensie zapewnia nam ekspozycję na tą walutę i zabezpiecza przed spadkiem wartości złotówki.

Poznasz podstawowe informacje na temat działalności producenta elektroniki z Sunnyvale w Californi, oraz będziesz mógł łatwiej podjąć decyzje o tym czy warto zainwestować w akcje AMD.

Czym Zajmuje się AMD?

AMD wytwarza procesory, karty graficzne, mikrokontrolery oraz buduje infrastrukturę informatyczną do użytku prywatnego jak i instytucjonalnego.

Przełomową datą w historii firmy był rok 1975, to wtedy AMD sklonowało mikroprocesor produkowany przez jej największego obecnie konkurenta czyli firmę Intel, ale firma zrobiła to zgodnie z zasadami zdrowej konkurencji, wykorzystując proces inżynierii odwrotnej.

Obok produkowanych mikroprocesorów, najbardziej znanym produktem AMD są karty graficzne z serii Radeon, wybierane przez graczy na całym świecie.

Co ciekawe w 2009 roku AMD podpisało z Intelem porozumienie, dotyczące zaprzestania praktyk antymonopolowych i w efekcie zapłatę przez Intel 1,25 mld dolarów na rzecz AMD.

Większość produkcji układów scalonych firmy AMD znajduje się obecnie na terenie Singapuru. 

Giełda: NYSE / Od 1979
Waluta: USD
Rok założenia: 1969
Zatrudnienie: 12 600 osób
Czy spółka AMD wypłaca dywidendę ?: NIE


Gdzie Kupić Akcje AMD?

Akcje firmy AMD można kupić u brokerów obsługujących rynek Amerykański a dokładniej giełdę NYSE.

Niewątpliwie istotnym elementem całej układanki są prowizje, które płacimy brokerowi.

Warto ten aspekt naszego inwestowania zoptymalizować, a to przełoży się bezpośrednio na pieniądze, które zostaną w naszej kieszeni kupując udziały w AMD.

Jeżeli zastanawiasz się gdzie kupić akcje AMD w sposób łatwy, szybki i bezpieczny to możesz to zrobić na platformie Etoro

Czy Warto Kupić Akcje AMD?

Jeżeli zastanawiasz się czy warto kupić akcje AMD to dobrym pomysłem będzie przejrzenie wyników finansowych. Przychodu firmy, zysku operacyjnego, stopnia zadłużenia, a także kondycji ratingowej pod kątem ewentualnego kredytowania.

Te czynniki jak zapewne zdajesz sobie sprawę zmieniają się w czasie i tylko analiza wykonana bezpośrednio przed planowaną inwestycją pozwala zmniejszyć ryzyko.

Ostatnio rynek zelektryzowała informacja o planowanym przejęciu przez AMD innego technologicznego giganta – Xilinx.

Ta inwestycja może znacznie zwiększyć potencjał i rozszerzyć działalność AMD na kolejne obszary.

AMD Dywidenda

AMD ze względu na swój prężny rozwój reinwestuje całość zysków operacyjnych, z tego względu obecnie dywidenda nie jest wypłacana.

To spółka, którą kupuje się raczej ze względu na potencjał wzrostu wartości akcji.

Być może, za kilka lat polityka dywidendowa AMD zmieni się, natomiast póki co nie jest ona celem inwestorów dywidendowych.

Inwestycja w Akcje AMD? – Podsumowanie Informacji

AMD to prężenie rozwijająca się spółka technologiczna będąca w czołówce producentów układów scalonych na świecie.

Ramie w ramie z Intelem prowadzi świat ku większej wydajności procesorów i kart graficznych.

Tempo rozwoju technologii jest obecnie olbrzymie, natomiast jeżeli nastąpi jakiś znaczny przeskok w wydajności procesorów, to możemy z dużą dozą pewności stwierdzić, że AMD ze swoim zespołem inżynierów i technologią, też tam będzie.

Inwestycja w akcje AMD wiąże się oczywiście z ryzykiem, dlatego inwestuj jedynie te pieniądze, które gotowy jesteś stracić, a dodatkowo dywersyfikuj portfolio wkładając kapitał przynajmniej w kilka projektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here