jak kupić akcje alibaba

Z przygotowanej przez nas pigułki wiedzy dowiesz się jak kupić akcje Alibaba.

Poznasz podstawowe informacje na temat działalności chińskiego tygrysa z branży ecommerce, oraz będziesz mógł łatwiej podjąć decyzje o tym czy warto zainwestować w akcje Alibaba.

W ostatnim czasie wokół firmy jest sporo szumu, to może być dobra okazja, gdyż kurs akcji odzwierciedla nastroje i jest na stosunkowo niskim poziomie (w czasie pisania tego artykułu).

Czym Zajmuje się Alibaba?

Rynek sprzedaży internetowej, systemy płatności, usługi chmurowe oraz prace nad innowacjami (m.in. sztuczna inteligencja i robotyzacja), to są w skrócie obszary w których działa Alibaba.

Jest to właściwie odpowiednik Amerykańskiego Amazona, nie ustępujący szczególnie swemu Amerkańskiemu konkurentowi.

Co ciekawe według danych nawet 5 milionów Polaków, korzysta z Alliexpress – platformy należącej do Alibaby.

Giełda: NYSE
Waluta: USD
Rok założenia: 1999 rok
Zatrudnienie: 117 000 ludzi
Czy spółka Alibaba wypłaca dywidendę (jak długo)?:  NIE


Gdzie Kupić Akcje Alibaba?

Akcje firmy Alibaba można kupić u brokerów obsługujących rynek Amerykański a dokładniej giełdę NYSE (spółka obecna jest także na innych giełdach m.in. w Hong Kongu).

Niewątpliwie istotnym elementem całej układanki są prowizje, które płacimy brokerowi.

Warto ten aspekt naszego inwestowania zoptymalizować, a to przełoży się bezpośrednio na pieniądze, które zostaną w naszej kieszeni kupując udziały w Alibaba.

Jeżeli zastanawiasz się gdzie kupić akcje Alibaba w sposób łatwy, szybki i bezpieczny to możesz to zrobić na platformie Etoro:

Czy Warto Kupić Akcje Alibaba?

Ostatnie zawirowania wokół Alibaby wpłynęły mocno negatywnie na kurs akcji. Przypomnijmy, że nałożona została na nią kara za działania antymonopolowe w Chinach.

Nieoficjalnym powodem są krytyczne wypowiedzi założyciela grupy kapitałowej Jacka Ma, który w negatywnych słowach słowach skomentował podejście rządu Chińskiego do innowacji.

Oczywiście są to tylko domysły analityków, natomiast nie jest tajemnicą jak silny jest wpływ partii ChRL i jak skutecznie rząd ten tłamsi wszelką krytykę skierowaną w swoją stronę.

W każdym razie z perspektywy inwestora może to być pewnego rodzaju okazja. Jeżeli Jack Ma posypie głowę popiołem i nieco złagodzi swoje monopolistyczne zaciągi to możemy spodziewać się dalszego rozwoju grupy kapitałowej Alibaba.

Oczywiście to czy warto kupić akcje Alibaba jest sprawą otwartą. My możemy jedynie wskazać argumenty: gdzie jest tak naprawdę ‘fabryka’ Europy i obu Ameryk, kto ustala reguły światowego Exportu, kto opanował pandemię w swoim kraju bardzo szybko i działa na pełnych obrotach podczas gdy cały świat stoi i wreszcie gdzie w tym wszystkim jest Alibaba.

W ujęciu długoterminowym kupno akcji Alibaba wydaje się być dobrym kierunkiem, ale oczywiście przed dokonaniem inwestycji przeprowadzić swoją analizę, spójrz na ostatnie wiadomości, zobacz jaka jest kondycja firmy w poprzednich kwartałach, jak wygląda zadłużenie Alibaby itd.

Alibaba Dywidenda

Na ten moment Alibaba nie wypłaca dywidendy, spowodowane jest to skupieniem się w pełni na rozwoju i akwizycji kolejnych światowych rynków.

Możemy się spodziewać, że w najbliższych latach tak sytuacja nie ulegnie zmianie.

Inwestycja w Akcje Alibaba? – Podsumowanie Informacji

Szukając przecenionych spółek w czasach gdy wszystkie akcje czołowych technologicznych firm rosną w tempie francuskiego TGV, można natchnąć się na przypadek Alibaby, która ma swoje problemy co odzwierciedlają światowe giełdy.

Sytuacja ta może być jednak również okazją do inwestycji w akcje Alibaba i zrobienia na tym przyjemnego zysku.

Nie mamy oczywiście gwarancji, czy problemy z Chińskim rządem są jedynie chwilowe i czy po wszystkim Alibaba zdominuje światowego rynek ecommerce do czego uparcie dąży.

Konkurencja nie śpi i nie chce oddać pola działania imperium Jacka Ma.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here