blizzard jak kupić akcje

Z przygotowanej przez nas pigułki wiedzy dowiesz się jak kupić akcje Activision Blizzard.

Poznasz podstawowe informacje na temat działalności gamingowego giganta z Santa Monica, oraz będziesz mógł łatwiej podjąć decyzje o tym czy warto zainwestować w akcje Blizzard.

Czym Zajmuje się Blizzard?

W dużym skrócie Blizzard zajmuje się Tworzeniem gier komputerowych i robi to z niezłymi efektami, gdyż obecnie spółka ta jest drugim co do wielkości wydawców gier komputerowych.

Zaczynali od wypuszczania tytułów na konsolę Atari, a niedługo pewnie rozgoszczą się w świecie rozszerzonej rzeczywistości..

Activison posiada prawa do tytułów takich jakich: Call Of Duty, Diablo, World of Warcraft, Tony Hawks, Guitar Hero, Hearthstone czy nawet Candy Crush Saga.

Uważa się, że to jedyny wydawca gier na świecie, który ma czołowe tytuły praktycznie w każdej kategorii cyfrowej rozrywki.

Giełda: NASDAQ
Waluta: USD
Rok założenia: 2008
Zatrudnienie: 9 500
Czy spółka Blizzard  wypłaca dywidendę (jak długo)?: TAK / Od 2001 roku


Gdzie Kupić Akcje Blizzard?

Akcje firmy Blizzard można kupić u brokerów obsługujących rynek Amerykański, a dokładniej giełdę NASDAQ.

Niewątpliwie istotnym elementem całej układanki są prowizje, które płacimy brokerowi.

Warto ten aspekt naszego inwestowania optymalizować, a to przełoży się bezpośrednio na pieniądze, które zostaną w naszej kieszeni kupując udziały w Blizzard.

Jeżeli zastanawiasz się gdzie kupić akcje Blizzard w sposób łatwy, szybki i bezpieczny to możesz to zrobić na platformie XTB:

Czy Warto Kupić Akcje Blizzard?

Trzeba spojrzeć na sprawę otwarcie. Rynek gier komputerowych jest niesamowicie konkurencyjny.

Do gry wchodzą kolejne firmy, a koszty produkcji współczesnych tytułów rosną astronomicznie.

Obecnie wypuszczenie solidnej gry z rozbudowanym światem, zapewniającej rozrywkę na długie godziny może zająć firmie kilka ładnych lat (ile czekaliśmy na Diablo 3..?).

Taka sytuacja powoduje, że niewypał jednej dużej produkcji może pociagnąć daną spółkę na dno. Jeżeli przyjrzymy się się jednak działalności spółki Blizzard, to widzimy tutaj niesamowitą wręcz dywersyfikację.

Firma czerpie dochody z działalności e-sportowej, z klasycznej sprzedaży premier, ale także ze stanowiących coraz większą część jej dochodów mikro płatności.

Obecnie znajdujemy się na rekordowych poziomach wyceny, ale należy zadać sobie pytanie gdzie może zajść Blizzard wypuszczając kolejne hity.

Biorąc pod uwagę ogólną tendencję do angażowania się młodych ludzi w rzeczywistość wirtualną i coraz większą ilość czasu spędzaną online, możemy przypuszczać, że branża gamingowa będzie w przyszłości tylko rosła.

Pytanie czy warto kupić akcje Blizzard właśnie teraz? Cóż, ta decyzja należy do Ciebie.

Doskonale zdajesz sobie sprawę, że sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie w każdym momencie, a wycena spółki zależy również od nastrojów w stosunku do danej spółki.

Blizzard Dywidenda

Firma Activision Blizzard wypłaca dywidendę od 2011 roku. Wypłata jest realizowana raz do roku, a nie jak w przypadku wielu Amerykańskich spółek kwartalnie.

Wysoka wycena ATVI, oraz duże ambicje i co za tym idzie duże nakłady na reinwestycje powodują, że obecnie ta spółka jest raczej średnio atrakcyjnym kierunkiem pod kątem inwestowania dywidendowego.

Poniżej możesz zobaczyć jak prezentowała się dywidenda Blizzard w ostatnich latach:

activision blizzard dywidenda

Inwestycja w Akcje Blizzard? – Podsumowanie Informacji

Inwestycja w Blizzard może być ciekawym pomysłem na uzupełnienie portfela spółek Amerykańskich.

ATVI działa w branży gamingowej, jednak prowadzi mocno zdywersyfikowaną działalność, nie polegając na jednym czy dwóch tytułach.

Dzięki takiemu podejściu do biznesu zdecydowanie łatwiej o zachowanie stabilności i płynności działania.


Inne ciekawe poradniki:
Inwestycja w Tesle
Inwestycja w ATT


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here