Znane jest powiedzenie ‘gdy znajdziesz gdzieś złoto zacznij sprzedawać łopaty’ i zdecydowanie omawiane w dzisiejszym artykule przedsiębiorstwo działa i tworzy produkty zgodnie z tą dewizą.

Jeżeli zastanawiasz się gdzie i jak kupić akcje Caterpillar (CAT), to poniżej znajdziesz te informacje na których Ci zależy. Przyjrzymy się także obecnej wycenie spółki, szansom na przyszłość, kierunek w jakim może podążyć branża.

Gdzie Kupić Akcje Caterpillar?

Akcje firmy Caterpillar (CAT)  można kupić u brokerów obsługujących rynek Amerykański, dokładniej giełdę NYSE.

Jednym z najważniejszych aspektów inwestowania jest optymalizacja wydatków, dlatego warto wybierać platformy i brokerów oferujących możliwie najmniejsze stawki  za zajęcie pozycji (kupno akcji). W niektórych biurach maklerskich te potrafią wynosić nawet 5 zł!  za akcję, a nam zależy na tym żeby w kieszeni zostało jak najwięcej. Oczywiście dla bezpieczeństwa powinieneś rozłożyć kapitał na więcej niż jedną platformę. Dywersyfikacja ryzyka powinna przyświecać Ci podczas każdej inwestycji.

Akcje Caterpillar można kupić poniżej, a warunki handlu na platformie są bardzo atrakcyjne (oczywiście zachęcamy do zapoznania się z cennikiem):

Czym Zajmuje się Caterpillar (CAT)?

Caterpillar to światowy lider w branży sprzętu dla przemysłu wydobycia i budowlanki. Znane na całym świecie koparki, wywrotki, urządzenia do drążenia tuneli, wydobywania i transportu urobku, a nawet lokomotywy. Tak jak pisaliśmy na wstępie artykułu założyciele firmy stwierdzili, że będą produkować sprzęt ciężki dla kluczowych dla gospodarki gałęzi i był to strzał w dziesiątkę. Oprócz gotowych maszyn Caterpillar produkuje także silniki na ropę, gaz czy olej dla innych producentów sprzętu.

Oprócz tej głównej działalności firma CAT produkuje pod swoja marką również obuwie, telefony czy zegarki znane z dużej odporności i świetnie sprawdzające się w wymagających warunkach.

Giełda: NYSE
Waluta: USD ($)
Rok założenia: 1925
Zatrudnienie: 94 400 osób
Czy spółka X wypłaca dywidendę (jak długo)?: Tak od 1989 roku

Czy Warto Kupić Akcje Caterpillar (CAT)?

Generalnie decyzję o zakupie akcji CAT powinieneś podjąć indywidualnie w oparciu o aktualną kondycję spółki, plany rozwojowe, cykle koniunkturalne i strategię inwestycyjną, którą realizujesz.

Dzisiaj możemy stwierdzić, że naszym zdaniem akcje tej firmy wycenione są atrakcyjnie, natomiast sytuacja na rynkach finansowych zmienia się dynamicznie i za tydzień ocena może być zupełnie inna.

Generalnie warto kierować się zasadą ‘kupuj wtedy gdy leje się krew’. Jeżeli stać Cię na zamrożenie kapitału w dłuższym horyzoncie czasowym, kupując przecenione akcje spółki takiej jak Caterpillar o solidnych fundamentach z tendecją wzrostową, działające w branży, która nie zniknie w przeciągu kilku najbliższych lat, to szanse na korzystne wyjście z takiej inwestycji są całkiem wysokie.

Akcje Caterpillar (CAT) Dywidenda

Firma Caterpillar wypłaca dywidendę nieprzerwanie od 1989 roku.  Największym plusem inwestowania dywidendowego w CAT jest bez wątpienia stabilność i systematyczność wypłat. Jeżeli chodzi o stopę zwrotu dywidendy to znajduje się ona jednak na dosyć niskim poziomie. Przykładowo w 2022 roku dywidenda Caterpillar wyniosła 1,7% (tj. 3,44 USD na akcje). Poniżej prezentuje się wykres dywidendy wypłacanej przez firmę Caterpillar od momentu rozpoczęcia dzielenia się z akcjonariuszami:

– cyfry nad słupkami oznaczają kwotę USD/akcję

– linia na wykresie prezentuje Yield (rentowność)

Jacy są główni konkurenci firmy Caterpillar?

CAT jest światowym liderem w produkcji sprzętu ciężkiego, ale po ich piętach depczą też inne znane marki, które mogą być alternatywą dla akcji CAT i pozwolić Ci na dywersyfikację portfela inwestycyjnego.  Poniżej wymieniliśmy najważniejsze firmy działające w tej samej branży co Caterpillar:

  • John Deere
  • Volvo Construction Equipment
  • Komatsu
  • JCB
  • SANY
  •  Xuzhou
  • Construction Machinery Group (XCMG)
  • Terex Corporation
  • Liebherr Group

Ile kosztuje 1 akcja Caterpillar (CAT)?

W dniu pisania tego artykułu cena 1 akcji Caterpillar wynosi 191,92 $.

Inwestycja w Akcje Caterpillar (CAT)? – Podsumowanie Informacji

Jeżeli chcesz zyskać ekspozycję na światowego lidera w dostarczaniu sprzętu dla przemysłu górniczego i budowlanego, to kupno akcji CAT może być odpowiednim krokiem. Pamiętaj jednak, żeby przed podjęciem decyzji zrobić konkretną analizę techniczną i fundamentalną, a dopiero wtedy włożyć swoje ciężko zarobione pieniądze w akcje tej firmy.

Caterpillar jest firmą o solidnych podstawach, obecną na większości rynków na świecie. Posiada swoje fabryki na każdym z kontynentów, jest powiązana wieloletnimi kontraktami ze swoimi kontrahentami, co sprawia, że szansa na zwinięcie się z rynku w dającym się przewidzieć horyzoncie czasowym jest minimalna.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here